Що зміниться для українських абітурієнтів під час вступу до технікумів і коледжів

Дата опублікування:
5 грудня 2017 року.

У МОН розповіли про нові умови прийому до технікумів і коледжів. Подача заяв на вступ до коледжів та технікумів на базі 11 класів в 2018 році відбуватиметься в електронному вигляді.
Як розповіли в прес-службі Міносвіти, абітурієнтам потрібно буде створити електронні кабінети і через них подати заяви, попередньо завантаживши необхідні документи.
Будуть прийматися сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 2017 і 2018 років, крім сертифікатів з іноземних мов, які повинні бути тільки 2018 року.
Подати заяви в паперовій формі зможуть тільки ті, хто має право на пільги, у кого є відмінності в ПІБ, даті народження. Також в паперовому вигляді подаються іноземні документи про повну загальну середню освіту або атестати, видані до введення фотополімерних технологій їх виготовлення.
Ще однією підставою може бути неможливість зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії.
Вступники на основі 11-ти класів зможуть реєструвати електронні кабінети і завантажувати в них документи з 2 липня, а подавати заяви – з 12 липня. Реєстрація триватиме до 18:00 25 липня, а подача заяв – до 1 серпня для вступників на основі співбесіди, іспитів або творчих конкурсів. До 8 серпня заяви можуть подати ті, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО.
Рейтингові списки будуть оприлюднені не пізніше 9 серпня, а зарахування на місця держзамовлення на основі співбесіди – не пізніше 8 серпня або 14 серпня відповідно.
Ще однією новацією 2018 року для вступу на молодшого спеціаліста будуть дві форми заяв на участь у конкурсі. Вступник зможе відразу вказати побажання вчитися на бюджетному або контрактному місці.

^ Вгору ^