Снігурівчани вивчали досвід Первомайської опорної школи

Дата опублікування:
16 Лютого 2018 року.

       Новим кроком на шляху децентралізації та модернізації освіти є створення опорного закладу та його філій відповідно до освітніх потреб населення та соціально-економічних умов сільських територій. Майбутнє за опорними школами, тому що це прогресивний шлях на користь дітям: є можливість зрівняти якість міської та сільської освіти, дати дітям однакові шанси на доступ до якісної освіти.

       Задля підвищення якості освіти, раціонального та ефективного використання ресурсів, модернізації освітніх закладів розпочато реорганізацію системи освіти в сільській місцевості. Замість моделі «школа на кожне село» запропоновано систему опорних шкіл та їхніх філій (початкові школи залишаються на місцях).

     Опорна школа має спроможність надавати якісні послуги повної загальної середньої освіти, забезпечувати всебічний розвиток особистості, ефективно використовувати наявні ресурси та модернізувати їх.  Відповідна матеріально-технічна база, комп’ютерне та мультимедійне обладнання, швидкісний доступ до інтернету, достатній штат кваліфікованих педагогічних працівників належно забезпечують здобувачів освіти  профільним навчанням та глибоким вивченням окремих предметів. Опорний заклад територіально доступний й забезпечений шкільними автобусами.

      З метою знайомства з досвідом утворення опорної школи 15 лютого 2018 року снігурівчани відвідали Первомайську опорну школу Вітовського району. До складу делегації увійшли представники районної влади, депутати, працівники відділу освіти, методичної служби, директори шкіл, батьківської громадськості, голови шкільних рад, профспілкової організації. Очолювали делегацію заступник голови РДА Гищак А.М. та начальник відділу освіти Мендус Л.І.

         Зустрічали снігурівчан голова  Вітовської районної ради Матвєєв І.С., начальник відділу освіти Крайнік Р.М., голова селищної ради, депутати та директор школи Клапушинська С.В. Керівник закладу провела екскурсію по школі, продемонструвала презентаційні матеріали, відповіла на запитання присутніх.

         Перебуваючи в гостях, ми впевнилися, що Первомайська школа, освоївши 5 мільйонів 700 тисяч коштів та набувши статусу опорної, стала найбільшим і найпотужнішим закладом загальної середньої освіти  у Вітовському районі, центральною школою для трьох філій. На її базі навчаються 442 учні: окрім «власних» учнів, які й до того вчилися у цій школі, ще 90 дітей з трьох найближчих сіл. До опорної школи учнів підвозять  трьома автобусами.

        У Первомайській опорній усі навчальні кабінети відповідають вимогам нової української школи.  Учасники делегації побували на фрагментах уроків фізики, хімії, біології, основ здоров‘я, англійської мови, захисту Вітчизни, трудового навчання. Оглянули лабораторії, комп’ютерні класи, конференц-зал, зону релаксації. Мали змогу стати безпосередніми учасниками освітнього процесу і скористатися сучасним навчальним обладнанням, наприклад, повправлятися в електронному тирі.

    Директор школи з гордістю розповідала про свій колектив, демонструвала ефективне використання ресурсів: мультимедійне обладнання навчальних кабінетів, інтерактивні дошки, зони Wi-Fi, оновлену бібліотеку, музей. Світлана Вікторівна розповіла про функціонування численних гуртків, секцій, факультативів, що сприяє всебічному розвитку школярів. Керівник закладу нового типу стверджувала, що основний акцент в опорній школі зроблено на підвищенні рівня методологічного і технічного забезпечення освітнього процесу.

      Створити такий «рай» у кожній звичайній сільській школі немає змоги. Тож члени нашої делегації впевнилися, що на місцях необхідно вести діалог з людьми, проводити роз‘яснювальну роботу серед батьків, які не до кінця усвідомлюють переваги реформи. А саме, що опорна школа має не лише забезпечити якісну освіту, а й стати ядром сільської громади.

^ Вгору ^