Святкували день Соборності України

Дата опублікування:
23 січня 2018 року.

    Щороку 22 січня в Україні відзначають День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році і стало ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

   З нагоди відзначення Дня Соборності України в закладах загальної середньої освіти району проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру: тематичні лінійки, уроки пам’яті «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави»,«Пам’ятаймо минуле заради майбутнього», «Незабутня сторінка української історії», «Подія великого історичного значення», виховні години «Моя Україна – єдина і неподільна»,«Злуки та їх роль в історії України», «Возз’єднання  земель Західної України з Наддніпрянською Україною», «День Соборності України: значення для сьогодення», «Соборна моя Україно!», «Нехай нерозмежованою зостанеться навіки»,                    «Соборна мати–Україна одна на всіх, як оберіг».

   До Дня Соборності України, 100-річчя проголошення Незалежності Української Народної Республіки та 99-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки у шкільних бібліотеках оформлено тематичні виставки та виставки фотофактів історичних подій.

   Органами учнівського самоврядування випущено  шкільні газети «Історичне значення Акту Злуки українських земель», «Історія української державності»,«Незабутній День Злуки», «Шлях до Злуки», «Сторінки історії України. День Соборності», «Соборність – історична віха розвитку країни».

   Члени гуртків історичного спрямування  досліджували  проблеми становлення незалежної демократичної держави, історії національно-визвольної боротьби початку ХХ століття в Україні і представили підсумки роботи на шкільних конференціях.

   Проведені заходи засвідчили, що учні освітніх закладів району впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, що завжди будуть шановані в Україні.

 

Ю.В. Клапчук , методист Снігурівського РМК

^ Вгору ^