Свято Стрітення

Дата опублікування:
18 лютого 2019 року.

   

   15 лютого 2019 року у Вавилівській  школі  відзначалось Стрітення.  В народі його вважають святом зустрічі зими з весною. У лютому, кажуть, що зима йде на мороз, а сонце на літо. На Стрітення зима з весною змагається, і котра з них переможе, та буде до кінця місяця господарювати.

   А ще Стрітення – це церковне свято. Колись давно, коли ще не народився Ісус Христос, жив у Єрусалимі праведний старець, священик Симеон, якому було відкрито Богом, що він не помре, поки не побачить Спасителя світу.

   І ось у лютому, в середині місяця, священик Симеон зустрів біля храму маленького Ісусика, взяв його на руки і сказав: «Тепер я вже можу спокійно померти».

   Побутував цікавий звичай, пов’язаний з цим святом. Напередодні його жінки випікали обрядове печиво у вигляді пташок – «жайворонків». Їх давали дітям, щоб віднесли в садок.

    Люди вірили: птахи на своїх крилах приносять з далекого вирію весну, проганяють люту зиму.

   А називали випечених пташок жайворонками тому, що за давніми легендами, ця пташка народилась із сонячного жару. Вона прокидається разом із сонцем і своїм срібним голосочком сповіщає: вже весні прийшла, а отже, час виходити в поле, орати, сіяти, щоб восени урожай зібрати.

   Тож вибігали з пташками діти надвір, весело стрибали, підкидали їх угору, співали або промовляли:

  Пташок викликаю з теплого краю: «Летіть, соловейки, На нашу земельку! Спішіть, ластівоньки, Пасти корівоньки!»

   Тож всі учні школи разом з вчителями, батьками та працівниками закладу  долучилися до імітованих народних гулянь, виконання веселих пісень та ігор. Та найцікавішим для малечі виявилося обрядове спалювання опудала Зими. А завершилося свято ситними частуваннями.

   Цей день запам’ятається усім учасникам дійства як смачне і неймовірно ситне свято.

Мутко Світлана Михайлівна, класовод 3 класу

^ Вгору ^