Ти — вічний біль Афганістан

Дата опублікування:
22 лютого 2017 року.

Ти — вічний біль, Афганістан,
ти наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій
І не злічить сліз матерів,
дружин, дітей —
Не всі вернулися сини із тих ночей…
Вже багато літ як прийшли назад додому,
Та до цих пір чує душа війни оскому
Та до цих пір ще стогнуть ночі, ниють рани,
А у снах — «духи» налітають, мов шайтани…

  

…З такими словами звернулися учні Вавилівської ЗОШ І ст. до Войніченка Павла Вікторовича, який пройшов крізь пекло Афганської війни. Зустріч пройшла у бібліотеці с. Вавилове напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Було згадано, що літопис Афганської війни містить безліч прикладів героїзму, не применшує честь та гідність воїнів, які самовіддано виконували свій обов’язок в горах та пустелях, в повітрі, в наступі та обороні, при врятуванні бойових товаришів та мирних жителів країни. Війна в Афганістані залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи  батьків.

Про своє перебування  в Афганістані Павло Вікторович розповідати не дуже любить. Це скоріше пов’язано з тим, що  йому довелося бачити там нелюдські страждання а також випробовування на смерть.

Учні подарували гостю душевні вірші, власні поробки  та щирі усмішки.

На завершення всі разом сфотографувалися із ветераном війни.

Ми пишаємося мужністю, героїзмом та щирі подвигами воїнів – афганців, які пройшли дорогами безглуздої війни. Пам’ять про них вічно житиме в наших серцях!

Колектив Вавилівської ЗОШ І ст.

^ Вгору ^