Тиждень права у Любомирівському НВК

Дата опублікування:
16 грудня 2019 року.

     Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „ Про Всеукраїнський тиждень права ” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня –  День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня

орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

— підвищити інтерес учнів до  правознавства;

— розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

— реалізувати  на практиці основні принципи соціально орієнтованого

підходу до навчання;

— створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у

нестандартних ігрових ситуаціях.

        Проведення тижня права  спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей  тиждень — пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша  маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд   заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.

      Всеукраїнський тиждень права розпочався з повідомлення загальношкільній лінійці про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права та заходи які плануються до його відзначення. Тиждень  права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, виставок, конкурсів.

   Так, в рамках проведення тижня   проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини  дотримання національних  та загальнолюдських    морально-естетичних принципів, традицій.

     Для  учнів 1-4 класів було проведено гру «Знай і поважай свої права та не забувай про обов`язки»

     Для учнів  7 – 8 класів була  проведена правова гра «Знавці права». Під час спілкування діти  обговорили те, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині, оточуючим та державі.

   Протягом тижня по класах були проведені години спілкування на правову тематику. Під час години спілкування п’ятикласники знайшли відповіді на питання, які їх хвилювали. Учні 6 класу з цікавістю розгадували кросворди на тему «Права дитини» У 10 класі проведена вікторина «Запитання від Феміди».

   Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

    Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

 

 

^ Вгору ^