Тиждень Толерантності

Дата опублікування:
18 Листопада 2019 року.

   16 листопада – Міжнародний День Толерантності, який відзначають у світі уже більше 20 років. Саме цього дня за рішенням ЮНЕСКО було ухвалено Декларацію принципів Терпимості. З цієї нагоди з 11 по 15 листопада у Горохівській ЗОШ пройшов тиждень Толерантності. Основна мета Тижня -формування в учнів навичок ефективного спілкування, розвиток емпатії, розуміння проблем оточуючих людей.

   Урамках Тижня практичним психологом А.М. Антіповою було проведено  анкетування для учнів 9-11 класів «Наскільки я толерантна людина?». Опитування показало, що більшість учнів знайомі з поняттям «толерантності» та рисами толерантної особистості, з повагою ставляться до людей з різними поглядами, віросповіданням, кольором шкіри та соціальним статусом. Учні 8 класу взяли участь в інтерактивному занятті «Толерантність – це…», метою якого було розкриття поняття «толерантність», розвитку навичок соціальної поведінки, виховання толерантного ставлення до людей та вміння працювати в групах. Для учнів 7 класу було проведено психологічний практикум « Як протидіяти булінгу», у ході якого діти склали план дій у разі виникнення конфліктних ситуацій та підписали угоду про протидію булінгу.  Учні 5-6 класів взяли участь в інтерактивному занятті «Добрим бути КРУТО!». Під час заходу учасники переглянули відеоролики про добро та отримали змогу самостійно створити газету, розкриваючи дану тему.

   Дані заходи сприяли поглибленню знань учнів про поняття «толерантність», розумінню толерантності як одного із найнеобхідніших принципів людського буття, вміння виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуття навичок толерантної поведінки і вмінь висловлювати власну думку та власну позицію, розвитку комунікативної культури спілкування і взаєморозуміння, виховування почуттів поваги один до одного.

 

Практичний психолог Антіпова А.М.

^ Вгору ^