Толерантна педагогіка в освітньому і виховному просторі школи

Дата опублікування:
29 березня 2017 року.

     Відповідно до плану роботи навчального закладу 28 березня в Баратівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено засідання педагогічної ради «Толерантна педагогіка в освітньому і виховному просторі школи». У рамках підготовки до засідання було створено ініціативні групи, визначено перелік питань для обговорення, проведено планові засідання ШМО, Фестиваль педагогічної майстерності, опитування серед учасників навчально-виховного процесу, батьки і класні керівники взяли участь у тренінгу «Профілактика агресії серед підлітків».

     На початку засідання педради заступник директора з виховної роботи С.С. Проценко запросила присутніх взяти участь у грі «Павутинка», що  сприяла активізації розумової діяльності та покращенню настрою. Вчителям було запропоновано інтерактивні вправи «Квітка асоціацій», «Риси толерантної особистості», «Долонька». Науковий підхід до визначення поняття «толерантність» розкрила у виступі «Традиції толерантності в історії педагогіки» шкільний бібліотекар О.М.Гладких. З результатами проведених опитувань присутніх ознайомила практичний психолог Н.О.Міщанін. Керівники  творчих груп поділилися досвідом роботи з проблемних питань: «Педагогіка толерантності як концептуальна основа професійної діяльності вчителя»  (ГШМО вчителів гуманітарного циклу С.О. Черненко),  «Шляхи впровадження педагогіки толерантності у практику роботи школи»  (ГШМО вчителів природничо-математичного циклу В. І. Толмачевська),  «Педагогічні передумови формування толерантності в учнів початкових класів» (ГШМО вчителів початкових класів Г. В.  Кісільова), «Педагогіка толерантності у виховному просторі навчального закладу» (ГШМО класних керівників Р. М. Школьна).

    Закінчилося засідання педради обговоренням пам’яток «Реалізація принципів толерантності у діяльності вчителя» та коментуванням слів англійського драматурга Б. Шоу: «Тепер, коли ми навчилися літати в  повітрі,  як птахи,  плавати під водою, як риби,  нам не вистачає лише  одного: навчитися жити на землі, як люди».

 

С. Проценко,

ЗДВР Баратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

^ Вгору ^