Ціна чужої війни

Дата опублікування:
18 лютого 2019 року.

   Радісним і трагічним вод­ночас є день 15 лютого для тих, хто пройшов через афга­нську війну. Радісним, тому що за­лишились жити, тра­гічним – бо за тих 10 років, упродовж яких радянські війська перебували на тери­торії Демократичної Рес­публіки Афганістан, загинуло майже 3360 наших спів­віт­чизників, біль­ше 8 тисяч зазнали поранень. Всього ж через пекло Афгану пройшло понад 160 тисяч солдатів – бійців Радянської Армії. У цей день у селах, районах, міс­течках і великих містах Укра­їни вшановують поімен­но тих, хто виконав свій військовий обов’язок ціною власного життя, тих, хто вийшов з того пекла жи­вим, здійснивши мирот­ворчу місію за межами держави.

   Напередодні 30-ї річниці виводу військ з Афганістану у нашому навчальному закладі пройшли тематичні виховні години приурочені цій  пам’ятній даті.

   А 15 лютого 2019 р. для учнів старших класів учителем історії Мінаєвим А.В. було проведено захід «Ціна чужої війни», в ході якого вихованці ознайомились з історією втягнення радянських військ у війну в Афганістані, усвідомили ціну цієї авантюри радянського керівництва, познайомилися із зразками героїзму та самопожертви простих солдат, які з честю виконали свій військовий обов’язок. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх полеглих у цій війні, поклали квіти до меморіальної дошки випускнику школи Діденку С., що загинув під час виконання інтернаціонального обов’язку, та на могили померлих воїнів-афганців  —   Терещука С., Сукеника С., Боднара В.

   Героїзм, який проявили лю­ди, воюючи в Афганістані, – це приклад мужності для підрос­таючого покоління, приклад слу­жіння Батьківщині.

Стібак О.В., педагог-організатор Горохівської ЗОШ

^ Вгору ^