Твій біль, Україно, — Чорнобиль

Дата опублікування:
26 квітня 2019 року.

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й  тяжко,

І плине над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно…

     «Та засурмив третій Ангел, і впала з неба велика зоря, що палала, мовби світильник, і рухнула на третину рік та на джерела води. Ймення цій зорі “Полин”, і третина води стала, як полин, і багато людей померло від води, тому що вона стала гіркою». Ці слова ми знаходимо в книзі одкровення Івана Богослова. Та чи здогадувались жителі Чорнобильської зони до 1986 року, що ці пророчі слова написані саме про їх рідний дім, в якому пропливали буденні радості і ніщо не віщувало біди?

     Учні Павлівського НВК мали змогу ще раз перегорнути сумні сторінки Чорнобильської трагедії, яка болем озивається в серцях людей. 26 квітня 2019 року вихованці закладу зібралися на вечір пам’яті «Твій біль, Україно, — Чорнобиль».

     Під час заходу присутні згадали про чорний квітневий день, коли стався вибух, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, які ризикуючи собою першими прийняли вогонь атомної катастрофи. Зі сцени звучали сумні рядки віршів на фоні демонстрації відеопрезентації «Герої Чорнобиля», пісочної анімації.

      Урятований світ — найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

 Свідерко А.В., учитель фізики

Павлівського НВК

^ Вгору ^