Творчість вчителя — запалює на творчість учнів

Дата опублікування:
13 березня 2019 року.

    Одним з головних завдань вчителя  в умовах реалізації Концепції Нової української школи є створення умов для розвитку творчого потенціалу кожної дитини. Досвід роботи зі школярами вчителя української мови і літератури Баратівської школи Черненко С.О. переконує у тому, що діти мають від природи могутній потяг до творчості і за умов створення комфортного середовища можуть піднятися на більш високий щабель власних досягнень. Талановитим педагогом підготовлено багато учнів-переможців районного та обласного рівнів різноманітних мовних та літературних конкурсів:  Міщанін Д., Юрчук Л., Карапетян С.,  Паньковська В.,  Хир Д.,  Логвінова Л. та інші.

      Оригінально  і нестандартно підходить Світлана Олександрівна до проведення позакласних заходів. Цікавим і змістовним був Тиждень рідної мови, присвячений Міжнародному дню рідної мови, що тривав школі з 18 по 22 лютого. Кожен день тижня проходив під певним девізом. Серед заходів слід відзначити конкурс читців «Лунай, величне наше слово», раптівку  «Мова і мовознавство у цікавих фактах». Але найбільше запам’яталося присутнім Свято української кухні. До свята вчитель залучив не тільки учнів, а й весь педагогічний колектив, батьківську громадськість. Батьки з вчителями та старшокласницями приготували традиційні українські страви, а  учні презентувати їх гарною поезією, завзятою піснею, гуморескою. Неабияку майстерність виявив десятикласник Биков Г., виконуючи гумореску П. Глазового «Як вареники варили кум і я». По завершенню Тижня рідної мови найактивніші учні  були відзначені подяками.

     Не залишилось поза увагою вчителя і відзначення такої дати як 205-та річниця від дня народження Т.Г.Шевченка.  В обласному конкурсі читців «Заповіт – 2019» взяла участь підготована педагогом восьмикласниця Ярошенко А. У школі Світланою Олександрівною був проведений квест «На шляху до Шевченка». Збірні команди виконували завдання, подорожуючи станціями «Шевченкова родина», «Історична», «Мистецька», «Музична» та ін., демонстрували знання життєвого та творчого шляху Кобзаря, за допомогою секретної абетки читали закодовані вислови про Т. Шевченка. Квест — одна з нових форм роботи, що особливо подобається нашим учням – часто використовується вчителем під час проведення виховних і позакласних заходів. Цікавими і нестандартними були нагороди переможцям та учасникам гри. Зі спогадів сучасників та щоденникових записів поета учні довідались, що серед страв, які любив споживати Тарас, були вареники, пельмені, галушки. Саме їх власноруч приготувала Світлана Олександрівна у якості  нагороди учасникам команд.

     Використання талановитим педагогом інноваційних форм організації позакласної роботи сприяє розвитку  творчого потенціалу учнів, їх обдарувань, формуванню нестастандартного мислення, підвищенню якості знань.

ЗДНВР Баратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Л.М. Хир

^ Вгору ^