У гостях – поетеса-земляк

Дата опублікування:
13 лютого 2017 року.

Знання історії культури свого краю-невід’ємна складова загальної культури кожного з нас.

            Уроки літератури рідного краю пробуджують у школярів інтерес до пошукової діяльності, зацікавлюють так, що учні проникаються розумінням важливості й необхідності в тому, що вони досліджують.

            Саме з такою метою в Тамаринській ЗОШ І – ІІІ ступенів проведено урок української літератури у 8 класі «Мріє моя велика і світла». Урок присвячений творчості місцевої поетеси, вчителя початкових класів Садовничій Олені Володимирівни.

            Ще навчаючись у школі Олена Володимирівна писала свої перші вірші.

Моє село — моя стежина,

Мій рідний дім, моя родина,

Моя найперша колискова

І пісня степу вечорова.

Цілую кожний я листочок

І припадаю до землі.

Я дякую своїй матусі,

Що народилась в цім селі.

            Авторка участь у літературних конкурсах, що проводить районна газета «Вісті Снігурівщии». Нагороджена грамотою, користується повагою і любов’ю серед  колег, своїх вихованців.

            За українським звичаєм шановну гостю зустрічає хлібом-сіллю Петрушенко Данило.

А далі під гаслом «Чи міцні у вас нерви?» учні задають запитання, відовіді яких доповнюють портрет  Олени Володимирівни  і як людини, і як поетеси, і як вчителя. Ось деякі запитання від учнів: «У чому полягає щастя людини?», «Що надихає вас до написання поезій?», «Якби ви могли повернути колесо свого життя назад, чи обрали б ви знову професію вчителя?», « Як ви розумієте поняття «магія слова»? Як ви відчуваєте її?», «Чи вірите ви з кохання з першого погдяду?», « Які спогади дитинства супроводжують вас начастіше?».

            Кожна відповідь Олени Володимирівни звучала емоційно, зворушливо, поважно. Так і хочеться пригадати слова І. Я. Франка: «Найцінніше та найкраще в кожній людині – це її індивідуальність, її духовне обличчя зі своїми особливими прикметами».

            оРРРО

Розмова проходила задушевно, в діалогічному мовленні, а саме: запитання від учнів та читання віршів,  написаних Оленою Володимирівною, в яких розкривалася  роль українського слова, говорили про героїзм і мужність бійців АТО; що таке щастя і про «Весняний промінчик» тощо.

            Олені Володимирівні, як першій вчительці, було цікаво, якими стали її вихованці, на скільки люблять художнє слово, тому теж ставила запитання. Учні заспівали улюбленій вчительці пісню «Вчителі-журавлі» і на згадку про теплу зустріч подарували ікону Пресвятої Богородиці. А Карась Маргарита,  Мельник Андрій побажали Олені Володимирівні міцного здоров’я, успіхів у роботі, творчого натхнення.

            Залужець Роман прочитав власний вірш, присвячений своєму наставнику. Вічні цінності людини – доброта, любов, високий дух патріотизму, чесність — панували на уроці.

            Активними учасниками уроку літератури рідного краю також стали запрошені заступник директора з навчально-виховної роботи Грабар С. В. та заступник директора з виховної роботи Радченко Л. В.

        

^ Вгору ^