У Львові пройшов масштабний V фестиваль гуманної педагогіки «З Україною в серці»

Дата опублікування:
11 червня 2019 року.

    Лейтмотив заходу: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» (В. Липинський)

 

    До участі у заході були запрошені керівники та педагоги усіх категорій середніх загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладів, практичних психологів, працівників закладів позашкільної освіти, викладачів вищих навчальних закладів та інститутів післядипломної освіти, студентів педагогічних та психологічних факультетів вишів, методистів, працівників культури, батьків та всіх, кого хвилює стан і майбутнє нашої країни.

   Триденний фестиваль гуманної педагогіки зібрав близько 700 освітян з 23 областей України, а також гостей з-за кордону, зокрема, Нідерландів та Хорватії.

   Від Снігурівського району у фестивалі взяли участь директори Олександрівської та Євгенівської шкіл Завгородня Р.В. та Кореновська Г.М.

   На фестивалі, що пройшов у Львові 7-9червня, обговорювались гуманні засади освіти і виховання та способи налагодження доброзичливих стосунків вчителів із батьками та учнями. Вчителі могли прослухати лекції, майстер-класи, панельні дискусії на різноманітні теми від 41 спікера.

   За словами організаторів, Громадської Організації «Львівський обласний центр Гуманної Педагогіки», метою події було запровадження ідей духовного гуманізму в сучасному освітньому та суспільному просторі. «Темою цьогорічного фестивалю були поетичні рядки з праць В.Крищенка: «Родина, родина – це вся Україна з глибоким корінням, з високим гіллям».

  Всі учасники заходу обмінялись власними напрацюваннями з питань родинного виховання дітей нового покоління, створення та функціонування сім’ї».

   Окрім досвідчених у галузі експертів, з учасниками фестивалю спілкувались також представники різних культур та етносів, які розповіли про особливості виховання у єврейській, мусульманській, польській родинах. Вперше фестиваль відвідав іноземний спікер, Хек Бонс, радник правозахисної організації «Amnesty International» який поділився досвідом створення спеціальних шкіл для дітей з інвалідністю у Нідерландах.

   У перший фестивальний день були проведені: культурно-екскурсійна програма в музеї Львова, виїзна екскурсія в с. Страдч, панельні дискусії в різних локація міста.

   Другий і третій фестивальні дні – пленарні засідання, тематичні рубрики, майстер-класи, тренінги, творчі майстерні, екскурсії історичним містом тощо.

   Кожен день був насиченим, напруженим у роботі, змістовним. Втомлені, але сповнені оптимізму і вдячності організаторам фестивалю, поверталися додому.

Р. Завгородня, Г. Кореновська^ Вгору ^