У праці наполегливій майбутнє здобувай. Те 22 січня навічно пам’ятай!

Дата опублікування:
23 січня 2019 року.

      22 січня цього року Україна відзначає 100-у річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України».

      З нагоди святкування цієї дати у Вавилівській ЗОШ І ст. відбувся загальношкільний захід, присвячений Дню Соборності України. До участі було запрошено сільського бібліотекаря Щурок О. В. «День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу» — зазначила у своєму виступі шановна гостя. Також вона наголосила, що  ті  події, які зараз відбуваються  в Україні вимагають від усіх людей  єдності заради досягнення спільної мети – миру.

      Про історію зародження  свята  Соборності  розповіла вчитель Шакура І. М. Віршованими рядками оспівали Україну всі учні школи.

Любі друзі ! Хоч маленькі ,
Ми вже добре про те знаєм ,
Що зовемось українці
Й українських предків маєм .
Батько, мати , брат , сестричка
І всі інші члени роду,
Всі належать до одного
Українського народу .
Бо родитись українцем –
Це велика честь і слава ,
Рідний край свій полюбити –
Найважніша з усіх справа.

Вчитель Мутко С. М.

 

^ Вгору ^