У світі декоративного мистецтва

Дата опублікування:
16 лютого 2017 року.

Урок образотворчого мистецтва у 5 класі учителя Калинівського НВК  Манзюк Тетяни Михайлівни «Орнамент у декоративно-прикладному мистецтві» – це ще один крок у світ прекрасного, світ народної мудрості і майстерності.

П’ятикласники отримали лист-запрошення майстрині-господині Аліни. Школярі перевірили свої валізи знань за допомогою інтерактивних вправ і з піснею вирушили  до міста Майстрів.

Майстриня-господиня Аліна розповіла про цікавий світ декоративного мистецтва.

П’ятикласники дізналися, що наші давні пращури створювали речі, знаходячи для них найдоцільнішу форму, з покоління в покоління зберігали й донесли до нас винайдену красу. Кожен витвір народного мистецтва відображає мудрість народу, його характер, устрій життя. Усі види декоративного мистецтва об’єднує орнамент (візерунок, побудований на ритмічному чергуванні елементів).

З відеофільму «Історія походження орнаменту» учні дізналися про те, якими були перші орнаменти та яке значення вони мають у культурі нашого народу.

Дуже вразив школярів відеоматеріал краєзнавчої експедиції гуртківців «Берегиня» «Умільці нашого села». Люди, яких вони бачать майже щодня, є справжніми народними умільцями: Пономаренко Ганна Миколаївна, Пономаренко Олена Степанівна, Пономаренко Катерина Вікторівна, Пономаренко (Трипуз) Тетяна Сергіївна,  Манзюк Марія Іванівна,  Манзюк Ольга Олександрівна, Михайловська (Гультяєва) Надія Михайлівна, Мороз Дар’я Василівна, Раташнюк Алла. Їхня праця, усі помисли – на щастя, на радість людям.

П’ятикласники вирішили продовжувати традиції і звичаї свого народу. Спробувати створили орнаменти вчитель запропонував у імпровізованих  майстернях і у різних техніках виконання: розпис, аплікація, витинанка, імітація вишивки.

Підсумовуючи заняття, учні зробили висновок, що минатимуть роки й століття, змінюватиметься мода, але ніщо не затьмарить краси речей,  створених  власними руками. Вони житимуть поряд із нами, милуючи наше око.

Такі уроки вчать не тільки знати культурні традиції українців, а й розвивати мистецькі вподобання, виховувати творчі особистості.

ЗДНВР Калинівського

НВК  О.М. Пономаренко

 

^ Вгору ^