Урочиста лінійка «Памۥятаємо, бо ми українці!»

Дата опублікування:
7 жовтня 2016 року.

28.09.2016 року в Нововасилівській ЗОШ відбулась урочиста лінійка, присвячена  трагічним подіям, що відбувалися у Бабиному Яру, коли 29-30 вересня 1941 року на околицях м. Києва було знищено сотні тисяч мирних громадян, переважна більшість яких єврейської національності.Метою заходу було розкрити зміст подій, пов’язаних із трагедією Бабиного Яру, виховувати в учнів основи культури міжнаціональних відносин,  учити їх співчувати людському горю та допомагати ближньому, формувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Лінійка розпочалася зі вступного слова вчителя історії Пастухова О.В. Далі учні прослухали фрагмент симфонії Д. Шостаковича «Бабин Яр». Упродовж  виховного заходу ведучі ознайомили присутніх із  фактами, що розкривають зміст трагедії.

 Виступ ведучих був підкріплений матеріалами презентації, що містила схему Бабиного Яру, світлини воєнних років, портрети загиблих та фото пам’ятних знаків,  встановлено на згадку про невинно загиблих.

Учень 11 класу Очеретяний Є. прочитав вірш розстріляної у Бабиному Яру  української поетеси О.Теліги «Засудженим», що відчутно посилив емоційну складову заходу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У заключному слові вчитель історії Пастухов О.В. підкреслив, що трагедія Бабиного Яру –  це не тільки страшна сторінка з історії  м. Києва,  але й загальноукраїнська трагедія, бо подібне відбувалося у багатьох великих і малих містах нашої багатостраждальної України, у тому числі на нашій малій Батьківщині. Так, масове знищення єврейського населення у роки війни мало місце на території Снігурівського району біля населеного пункту Червона Зірка.

Захід закінчився словами: «Якщо хочеш, щоб історія не повторилась, май силу подивитися їй в очі! ».

                                                     Пастухов О.В., вчитель історії

 Нововасилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

^ Вгору ^