ВЕСНЯНА ШКОЛА ЛІДЕРСТВА

Дата опублікування:
2 квітня 2018 року.

Завдяки  зусиллям Т.Д. Креміня та І.В. Бриченка, народних депутатів України стала можливою участь школярів Новопетрівської, Широківської та Червонодолинської шкіл у Весняній школі лідерства у рамках проекту Молодіжної громадської організації «Майбутні фермери України».

26 березня – день  перший .

Відкриття заходу на базі МОІППО. Вітали присутніх В.І.Шуляр, директор МОІППО, народні депутати України Т.Д. Кремінь, І. В. Бриченко. Після завершення офіційної частини, діти відвідали ТОВ «ЕВЕРІ» (м. Миколаїв), де мали можливість ознайомитися з процесами перевантаження та зберігання соняшникової олії. Особливо зацікавили дітей конкретно виробничі процеси: транспортування, перевірка якості олії, робота механізмів, які перевантажують десятки тон продукту за добу. На згадку дітям подарували ручки і нотатники з логотипом підприємства та солодощі.

Прогулянка головною площею міста Миколаєва також була пізнавальною, школярі дізналися, які адміністративні установи, історичні пам’ятники та будівлі на ній розташовані.

У департаменті агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації у цікавій та доступній формі дітям розповіли про розвиток рослинництва, тваринництва, про переробну та харчову промисловість у Миколаївській області; наголосили на важливості розвитку аграрної сфери села.

27 березня – день другий.

Продовжила свою роботу Весняна школа лідерства в м. Очаків на базі відпочинку «Ольвія». Активно пройшло знайомство учасників під час виконання вправи «Знахідка», напрацьовано правила роботи в команді («Мотузяний квадрат»). Тренерів вразили дитячі очікування від перебування у Школі лідерства, які за змістом досить дорослі: дізнатися про всі професії у сільському господарстві та вибрати свою майбутню професію; більше дізнатися про Молодіжну громадську організацію «Майбутні фермери України», знайти нових друзів, можливо майбутніх партнерів по бізнесу; отримати знання, які допоможуть відкрити свій аграрний бізнес у майбутньому…

Реалізацію  заходів, спрямованих на формування лідерських якостей, вміння працювати в команді забезпечували педагоги Новопетрівської (Васильєва І.В.) та Широківської ЗОШ (Скоробогата А.М.). Завдяки науково-методичному супроводу, який здійснювала методист МОІППО Бурлака Т.Ю., всі заходи Весняної школи лідерства пройшли на високому рівні.

28 березня – день третій.

Третій день Весняної школи лідерства був не менш насичений ніж попередній. Юні фермери активно працювали у різних групах. Вперше спробували організувати свою власну справу під час гри «Ферма». Учасники підготували власні проекти та вдало їх захистили, при цьому примірявши до себе різні ролі: бухгалтера, економіста, юриста, зоотехніка, менеджера та ін. Така робота показала як керівник і його команда має працювати, щоб досягти бажаного результату.

Вміння брати на себе роль лідера і вести за собою інших спробували учасники під час вправи «Будівництво». Усі вони чітко виконували вказівки «про раба», котрий був спиною обернутий до своєї команди. Тут знадобилося вміння конкретно ставити запитання, дослухатися до думки інших.

Цікаво також формували портрет лідера, у якому були зображенні найкращі риси характеру кожного з учасників групи. Захищали свої проекти сміливо та яскраво

29 березня – день четвертий.

Активне спілкування англійською мовою – девіз четвертого дня Весняної школи лідерства. Майбутні фермери вивчали специфічну лексику, вчилися застосовувати її у різних активних формах роботи. А допомагала їм вчителька англійської мови Баштанської гімназії Бєлова Олена Іванівна.

30 березня – день п’ятий

Зустріч   учасників Весняної школи лідерства із Кременем Т.Д. та Бриченком І.В., народними депутатами України пройшла в теплій дружній обстановці. Діти ділилися враженнями і дякували за надану можливість бути учасниками проекту «Майбутні фермери України». Разом із депутатами учні підготували Великодні листівки із поздоровленнями для учасників АТО та моряків м. Очакова,у яких є найкраще побажання: «Миру неньці Україні!»

Скоробогата А.М., ЗДНВР Широківської ЗОШ

^ Вгору ^