Від екології природи – до екології душі

Дата опублікування:
24 Травня 2017 року.

 Екологічне виховання молодого покоління сьогодні є надзвичайно актуальним. Якщо від часів епохи Відродження людину вважали підкорювачем і центром світу, то нині науковці визначають істинне призначення людини – бути органічною частиною природи, жити та діяти за її законами, а перетворення навколишнього світу має здійснюватись не стихійно, а з урахуванням об’єктивних законів природи, прогнозу побічних впливів. Це може забезпечити лише людина, яка усвідомила універсальну цінність природи, необхідність раціонального використання її ресурсів та готова брати активну участь у розв’язанні екологічних проблем. Тому одним із завдань Снігурівської районної районної гімназії ім. Т.Г. Шевченка є виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську цінність.

З метою формування біологічної грамотності, дбайливого ставлення до природи та охорони навколишнього середовища, привернення уваги до проблеми екологічного мислення, поглиблення знань з природничих наук, в системі роботи гімназії з 24 квітня по 23 травня проходив місячник природничих наук та декада екологічного виховання.      

Протягом цього часу проведено заходи, що сприяли прояву ініціативи й самостійності, розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їх талантів, підвищенню інтересу гімназистів до вивчення географії, біології, хімії, розширили знання, дали можливість дослідити й презентувати цікаві теми. 

Місячник розпочався тематичною лінійкою з мультимедійною презентацією та відеофрагментами про дивовижний світ природи.

Учні 5-х класів взяли участь у вікторині «Я у світі не один, що я знаю про тварин…».

Пізнавальна гра-мандрівка «Стежина у світ природи» проведена для учнів 6 класу.

Семикласники мали змогу взяти участь в інтелектуальному марафоні «Юні знавці птахів», а учні 8-9 класів  – у вікторині «Біологія +».

Брейн-ринг «Стежками України» проведений для гімназистів 8-х класів.

Дев’ятикласники провели географічне віче (перегляд презентацій і фільмів на екологічну тематику.)

Учнями 10-х класів підготовлена тематична лінійка до Дня Чорнобильської трагедії «Допоможи нам, Божа Мати! Дай терпіння і зусиль, щоб забути, щоб не знати гіркий Чорнобиля полин!». Спільний смуток спогадів охопив серця присутніх у залі.     

Гімназисти 8-11класів мали змогу взяти участь у конкурсі ерудитів «ХІМІКОН».                                       Конкурс-виставка малюнків «Послухай музику Землі» був запропонований учням 5-9 класів.

Також учні 5-11 класів мали змогу відвідати в бібліотеці виставку книг «Екологічними стежками».

По закінченні місячника природничих наук і декади екологічного виховання найактивніші учасники і переможці конкурсів та вікторин отримали нагороди.

 

Кафедра природничих наук  

^ Вгору ^