Відбулося чергове засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації

Дата опублікування:
22 лютого 2017 року.

     Відповідно до плану роботи відділу освіти райдержадміністрації 22 лютого 2017 року проведено чергове засідання його колегії. На заході були присутні працівники відділу освіти, керівники навчальних закладів району, методисти Снігурівського РМК, директор Снігурівського раойнного центру ФГО ЗУО та голова районної організації профспілки працівників освіти.

       Порядок денний передбачав розгляд ряду актуальних освітянських питань, зокрема про стан фінансово-господарської діяльності в навчальних закладах у 2016 році та  завдання на 2017 рік, про перспективи розвитку мережі загальноосвітніх навчальних закладів району та забезпечення якісної освіти, про упровадження ефективних моделей національно-патріотичного виховання школярів у навчальних закладах району та роль предмета «Захист Вітчизни» в системі роботи з військово-патріотичного виховання учнівської молоді, виконавської дисципліни за  2016 рік, роботи зі зверненнями громадян та виконання рішень колегії за звітний період.

       Начальник відділу освіти РДА Мендус Л.І. ознайомила присутніх із станом виконання районної Цільової соціальної програми розвитку освіти Снігурівського району на 2011-2015 роки, строк дії якої було продовжено на 2016 рік, презентуючи досягнення освітньої галузі району та окреслюючи завдання на перспективу – на 2017-2021 роки.

      Доповідаючи про перспективи розвитку мережі загальноосвітніх навчальних закладів району, заступник начальника відділу освіти Забава О.В., відмітила безпосередню залежність результатів навчання дітей від наповнюваності класів, можливості забезпечення здорової конкуренції між учнями  школи та неможливості її створити у малокоплектних школах. Окреслила завдання щодо створення Снігурівського освітнього округу та залучення коштів з державного бюджету на розвиток опорної школи, в тому числі і на модернізацію та оснащення навчальних кабінетів.

        Актуальним залишається питання про упровадження ефективних моделей національно-патріотичного виховання школярів у навчальних закладах району та ролі предмета «Захист Вітчизни» в системі роботи з військово-патріотичного виховання учнівської молоді, що є важливим чинником формування патріотизму у підростаючого покоління. Виступ завідувача райметодкабінету Богданової Г.О. був насичений аналітичними даними з цього питання.

      У ході розгляду питань щодо виконавської дисципліни та роботи зі зверненнями громадян за 2016 рік, з яких виступила заступник начальника відділу освіти Забава О.В., детально проаналізовано конкретні факти, надані рекомендації щодо покращення роботи з цих напрямків

       З усіх питань, що розглядались на засіданні колегії, ухвалені відповідні рішення до виконання.

       Засідання колегії відділу освіти проведено спільно з пленумом райкому профспілки, на якому керівники та голови первинних профспілкових організацій закладів освіти заслухали начальника відділу освіти Мендус Л.І. і голову районної організації профспілки працівників освіти Кисіля В.О. щодо ходу виконання районної угоди між відділом освіти та райкомом профспілки за 2016 рік.

        Після колегії проведено нараду з керівниками ЗНЗ і ПНЗ з оперативних питань. Начальник відділу освіти Мендус Л.І. акцентувала увагу директорів навчальних закладів на необхідності забезпечення вибору предмета для складання ЗНО тільки за учнями шкіл, організації зустрічей із батьківською громадськістю шкіл, що увійдуть до освітнього округу. Також на нараді обговорені питання: дотримання вимог Типового положення про атестацію педпрацівників при визначенні кандидатів на присвоєння педагогічних звань;  запобігання та врегулювання конфлікту інтересів між посадовими особами навчальних закладів; стану охорони праці; створення банку даних дітей пільгових категорій, що бажають оздоровитись; організації проведення конкурсу на кращий інноваційний урок фізичного виховання тощо.

^ Вгору ^