Виховання толерантності — потреба часу

Дата опублікування:
7 лютого 2017 року.

2 лютого 2017 року у Баратівській школі у формі круглого столу проведено засідання ШМО вчителів гуманітарного циклу «Реалізація принципів педагогіки толерантності як необхідна умова формування гуманістичних цінностей підростаючого покоління «.  Під час засідання члени методичного об’єднання  поділилися досвідом формування в учнівської молоді гуманістичних цінностей.

 

Проценко С.С.  зупинилась на особливостях системи виховання толерантності, Черненко С.О. дала характеристику   сучасним інноваційним методам виховання толерантності  старшокласників, Боброва О.С. ознайомила з новинками методичної літератури  з даного питання. На засіданні обговорено проект типового навчального плану для 10-11 класів на 2018-2019 навчальний рік, зокрема інтегрування української і зарубіжної літератури  в курс «Література», історії України та всесвітньої історії в курс «Історія».

Члени ШМО вважають, що інтеграція є методично необгрунтованою, оскільки зменшення годин на викладання даних предметів унеможливить ефективне прилучення учнів до художньої літератури, історії,  що призведе до звуження гуманітарного простору українців, їх культурного відриву від цивілізованих країн світу. На думку педагогів, інтегровані курси мають спочатку пройти апробацію в окремих навчальних закладах України, а вже потім впроваджуватися у практику роботи  всіх шкіл.

С.Черненко, керівник

ШМО гуманітарного циклу.

^ Вгору ^