Виховуємо дбайливого господаря рідного краю

Дата опублікування:
28 березня 2017 року.

Проблема взаємозв’язку людини з природою не нова, вона мала місце завжди. Сьогодні екологічна проблема взаємодії людини і природи, а також впливу людського суспільства на навколишнє середовище стала дуже гострою і набула величезних масштабів. Планету може врятувати лише діяльність людей, що здійснюється на основі глибокого розуміння законів природи, усвідомлення того, що людина — це всього лише частина природи. Це означає, що еколого-моральна проблема постає сьогодні не тільки як проблема збереження навколишнього середовища від забруднення та інших негативних впливів господарської діяльності людини на Землі. Така взаємодія можлива за наявності в кожній людині достатнього рівня еколого-моральної культури, екологічної і моральної свідомості, формування яких починається з дитинства і продовжується все життя, саме в цьому полягає актуальність екологічного виховання.

Виховна ефективність екологічної діяльності зростає за тієї умови, коли учні є не лише виконавцями, а й її організаторами.

Учні Калинівського НВК ініціювали проведення фестивалю екологічних бригад  під гаслом «Збережемо рідну планету», що розпочав Місячник екологічної культури у комплексі. Учні середніх класів підготували виступи, у яких пропагували  займати активну життєву позицію,не бути байдужим  до екологічних проблем в Україні та рідному населеному пункті.

Традиційним став показ одягу, виготовлений учнями із відпрацьованого матеріалу: паперу, газет, поліетилену, матеріалу, — цим самим закликаючи кожного дбати про чистоту природного середовища.

Також діти, вчителі, працівники комплексу провели екологічну толоку: впорядкували пришкільні ділянки, квітники, розбили парк, посадивши молоді дерева.

Ось так у комплексі у постійному спілкуванні з природою формується особистість громадянина, дбайливого господаря рідного краю.

Мікуляк Н.В.,

ЗДВР Калинівського НВК

^ Вгору ^