Він був звичайним кріпаком… а став символом нації

Дата опублікування:
13 березня 2017 року.

У літературі кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів.                                 

Тарас Григорович Шевченко – ідейний та духовний геній української нації, людина яка самим лише своїм життям згуртувала великий народ, сотворила мову. І коли після холодної зими на поріг ступає березень, ми знову і знову йдемо до Тараса. Хто розгортає вічно актуальний «Кобзар», хто просто пригадує з дитинства відомі рядки поезій. Приємно, що діти нашої школи охоче беруть участь у позакласних заходах, присвячених творчості великого українського поета, часто самі  виступають їх ініціаторами. Не став винятком і цей рік. Розпочався тиждень урочистою лінійкою «Тарас Шевченко – України син». Для усіх  учнів школи проведено  конкурс малюнків, ілюстрацій, плакатів, присвячених життю і творчості Т.Г. Шевченка.  Учні 5-8 класів під керівництвом вчителів української мови і літератури взяли участь у вікторинах і літературно-музичних композиціях. Класні керівники та вчителі початкових класів провели конкурси між учнями 3-5 класів «Уклін тобі, Тарасе!» «Дитячий Кобзар», що пройшов під гаслом   «Шевченку – 203 роки».          

Минуло 203 роки від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього став  конкурс читців  «Віршів віночок від Тараса».   Читання поезій  Т.Г. Шевченка  викликало жваве зацікавлення серед усіх учнів  школи.  Така  поезія  не  може  не  захоплювати. У кожному класі пройшли тематичні уроки, вікторини, читання, брейн-ринги, що особливо стали популярними в 5-7 класах.

Упродовж тижня у шкільній бібліотеці діяла виставка літератури  «Пам’ятає сина Україна».  Розповіді шкільного бібліотекаря про Шевченка як про великого майстра слова і патріота української землі були зворушливі і надзвичайно цікаві. На виставці представлено твори Т.Г. Шевченка, різні видання «Кобзаря», а також багатотомні твори, присвячені його життю та творчості. Під час презентації книжкових виставок  учні дізналися багато цікавого про життя великого українського поета. Діти не тільки знайомилися з матеріалами, представленими на виставках, а й брали із собою для домашнього читання збірки віршів великого поета. Популярною стала нова кижка про Шевченка Костянтина Тур-Коновалова та Дениса Замрія «Художник». А для маленьких читачів проведено захід разом з бібліотекарем сільської бібліотеки із читанням творів про маленького Тараса, розгадуванням ребусів та загадок. Закінчився тиждень конкурсом читців, який підготувала сільський бібліотекар Григор’єва І.Ф.

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь —  допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

          Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися у школі упродовж тижня Шевченкознавства, допоможуть молодому поколінню, зокрема учням нашої школи, зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності.  І вкотре  переконатися, що

Поезія Шевченка – це вогник,

схожий на полум’я свічки,

що запалює душу людини…

Поспєлова Л.В., бібліотекар Киселівської ЗОШ І-ІІІ ст.

^ Вгору ^