Виставка – діалог між століттями

Дата опублікування:
28 січня 2019 року.

   З 21 по 25 січня  2019 року в Снігурівському  міському Будинку культури проходила виставка  «Голодомор, Голокост, ГУЛАГ –  три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини». Учні-екскурсоводи з Снігурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (опорний заклад) Садовська Анастасія, Алексеєв Павло, Голота Анастасія, Кос Єгор та Мись Марія, під керівництвом вчителя історії Запорожця Віктора Валерійовича, ознайомили учнів міських шкіл, а також учнів Юр’ївської, Павлівської, Баратівської,  Садової,  Широківської ЗОШ та громадськість міста з матеріалами виставки.

   Під час проведення експозиції, учні розповіли дітям про жахливі трагедії які спіткали світ та Україну в ХХ столітті. Так, Садовські Анастасія розповіла про природу такого явища в історії, як – тоталітаризм, його причини та наслідки. Про жахливі події голодоморів в Україні, розповідав глядачам Павло Алексєєв. Про голокост та масові факти знищення єврейського населення в Україні, доводила школярам Голота Анастасія. Кос Єгор презентував період «Відлиги та десталінізації в Україні», де повідомив цікаву інформацію про розвиток дисидентського та правозахисного руху в Україні. Завершувала експозицію Мись Марія яка закликали усвідомити ці три трагедії в Україні аби в майбутньому їх не повторити.

   До речі, виставка побувала у 97-ми країнах світу. Її зміст має великий вплив на формування громадянських цінностей як у школярів, так і у дорослої частини населення. Ми сподіваємось, що матеріал виставки стане для когось дороговказом стосовно життєвого вибору, виховання мужності та філософського осмислення долі людини і цілого народу.

  Юні гіди та їхній наставник пройшли відповідне навчання щодо організації та проведення цієї виставки, котре їм забезпечили Благодійний центр «Дар» та Канадійський благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч».

 

^ Вгору ^