Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

Дата опублікування:
3 Травня 2018 року.

Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді орієнтує освітні заклади на виховання найкращих якостей громадянина-патріота. Цьому сприяє Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), метою якої є виховання у молоді глибоких національно-патріотичних переконань, підготовки до військової служби та захисту своєї Вітчизни.

На підставі розпорядження голови Снігурівської РДА Бойко І.В. «Про проведення у 2018 році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в Снігурівському районі» та на виконання відповідного наказу начальника відділу освіти Мендус Л.І. 27 квітня 2018 року на базі Юріївського НВК (директор Лошак О.В.) проведено І (районний) етап зазначеної гри, в якій взяли участь 21 команда закладів загальної середньої освіти району.

На заході були присутні заступник голови РДА Гищак А.М., начальник відділу освіти РДА Мендус Л.І., начальник відділу культури, молоді та спорту РДА Пєганова А.О. та голова профспілки працівників освіти Кисіль В.О.

Районний етап гри передбачав проведення шести конкурсних завдань, що включали: конкурс строю і пісні «Впоряд», туристсько-спортивна смуга перешкод «Козацький рейд», практично-теоретичний етап надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого «Рятівник», інтелектуальні змагання з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил «Відун», стрільба із пневматичної зброї «Стрільба» та конкурс мальованих газет «Добре діло».

 Кращими в конкурсі строю і пісні стали учні Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка, Червонодолинської ЗОШ, Юріївського НВК, Снігурівської ЗОШ №4 та Садової школи.

Влучними стрільцями виявили себе джури Олександрівської, Садової ЗОШ, Калинівського НВК, Нововасилівської та Першотравневої ЗОШ.

 Глибокі знання з медичної підготовки та навичок порятунку потерпілих продемонстрували члени роїв Олександрівської ЗОШ, Киселівської, Снігурівської ЗОШ №1, Баратівської школи та Снігурівської районної гімназії.

Спритними, витривалими, фізично підготовленими на туристичній смузі стали учні Новокиївської школи, Калинівського та Юріївського НВК, Садової ЗОШ та Любомирівського НВК.

Конкурс обізнаності з історії козацтва привів до перемоги учнів Снігурівської районної гімназії, Снігурівської ЗОШ №4, Олександрівської, Новопетрівської та Киселівської шкіл.

Конкурс газет вивів уперед членів команд Новопетрівської школи, Павлівського НВК, гімназії, Олександрівської та Киселівської шкіл.

Рішенням суддів переможцем визнано рій Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка (директор Пастухова Н.М., вчитель Лавро О.Г.). Друге місце посіли джури Олександрівської школи (директор Завгородня Р.В., вчитель Янчук К.В.). Третє місце – за Новопетрівською ЗОШ (директор Андрієвська О.В., вчитель Андрусенко В.М.).

 Учасники гри та їх наставники впевнилися, що інтерактивні форми роботи формують почуття колективізму, виховують у молоді високі морально-психологічні й бойові якості на теренах національних козацьких традицій.

Гра «Сокіл» («Джура») сприяє вихованню духовно й фізично розвиненого юного покоління суверенної України на історично сформованих засадах національного світогляду і здорового способу життя у дусі відданості Батьківщині та її народу.

Г.Богданова,

завідувач Снігурівського РМК.

^ Вгору ^