Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Я – майбутнє України»

Дата опублікування:
24 вересня 2018 року.

   Благодійний фонд ”Я Майбутнє України”, місією якого є підтримка, захист та розвиток дітей в Україні, з 15 вересня  по 16 вересня 2018 року в місті Чернівці провів Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Я – майбутнє України» для учнів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів (до 18 років).

          Даний конкурс організовувався в межах існуючих просвітницьких програм Благодійного фонду та є складовою І Міжнародного дитячого фестивалю “Literature Future”. Юні літератори мали можливість опублікувати свої твори в книзі вибраних творів „Я — майбутнє України. Діти”. На фестиваль запросили 100 найталановитіших дітей з усієї України з понад 1000 учасників, які представляли  свої регіони, зокрема учасницею конкурсу була учениця 6 класу  Киселівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вишнева Яна. У рамках Фестивалю проведений конкурс на найкращий твір серед учнів зі всієї України. В результаті конкурсу компетентне журі спершу обрало  20 найкращих творів, а в основний день фестивалю було визначено три призові місця.
На фестиваль запросили  відомих  авторів України, які надали  дітям майстер класи, поділяться досвідом та збагатили юних авторів корисними порадами: дитяча авторка з Болгарії Петя Кукудєва, письменник Вадим Крищенко.

     На вулиці Ольги Кобилянської учасників фестивалю на складеній сцені очікували ведучі – Вова Борисенко, Лавіка та Вікторія Гатрич. Разом із хореографом діти провели флешмоб. Марта Левченко оголосила результати роботи компетентного журі конкурсу та нагородила переможців у двох вікових категоріях. Окрім дипломів, переможці отримали грошові винагороди та книги.

     До «Літературної теплиці» завітали телеведуча Яніна Соколова та акторка Валерія Ходос. Вони провели майстер-клас для учасників та дали професійні поради щодо правильного декламування віршів. Сюди завітали письменниця із Дніпра Аліна Штефанта чернівецький автор Андрій Тужиков.

    У медіацентрі «BelleVue» чернівецька письменниця, видавчиня Христя Венгринюк провела зустріч із батьками та вчителями на тему «Як не травмувати дитину, а допомогти їй в складній ситуації». В Літературному целанівському центрі відбулася презентація книги Андрія Тужикова «Короткі історії технологій, або як зрозуміти свій гаджет». Організатори обіцяють тут справжніх роботів, 3D-принтер та дрони-камери. В «Літературній теплиці» відбулася  зустріч із Олегом Скрипко.

    Наша  щира подяка благодійному фонду «Я — Майбутнє України» та його очільниці, автору цієї ідеї Marta Levchenko за усвідомлення необхідності такого конкурсу для України, втілення цього величного проекту у життя та чудову організацію заходу.

   Дякуємо літературному критику та поетесі Тетяна Сокіл (Sokil Tetiana), яка за два дні стала чи не членом родини, опікуючись і знайомлячи нас  з містом, та всім, хто був причетний до цього свята.

Яна Вишнева, учениця 6 класу

 

^ Вгору ^