«Є святкових днів багато, нам усі і не згадать… А між ними й наше свято – вшанування козачат»

Дата опублікування:
14 жовтня 2018 року.

   Довгоочікуване свято нарешті дочекалися! Вже традицією у нашій Киселівській школі святкується День українського козацтва, День захисника України і День Покрови. 11жовтня у нашій школі відбулась урочиста посвята учнів у козаки, козачата і козаки-наставники. Свято розпочали словами О.Довженка: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців!..»

  Під час свята до молодших друзів завітав Тарас Бульба (Черненко В.В.) з синами – Андрієм (Невідомський Іван) та Остапом (Вангеласт Євген), які благословив їх такими словами: «Свято бережіть козацьку честь і Боже вас збав зрадити своїй землі, своєму народові. Хай береже вас Господь!».

  Перед посвятою юні козачата ознайомились із життям козаків, їх заповідями, побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі, а потім продемонстрували свої знання про козаків.

  Вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, готуватимуть себе розумово, фізично і морально, щоб чесно і віддано служити українському народу в ім’я становлення нашої незалежності та процвітання.

   Наших першокласників прийняли до лав козачат члени козацької ради та вручили їм посвідчення  та емблеми козаків.

  Найменші наші козачата, пройшли ряд випробувань, щоб їх прийняли до лав козачат: розказали вірші, назвали девізи, проспівали пісні, а також майбутні козаки взяли участь у козацьких конкурсах. Після посвяти відбулося спортивне  змагання між двома кошами «Хортицею» (отаман — Костирко Дмитро), та  «Козаками» (отаман — Нечипорук Олександр) .

  Гладунець Олександра та Андрусяк Роман заспівали всім «А мій милий – вареничків хоче». Наприкінці заходу козачата частувалися смачними варениками, які приготувала господиня свята (педагог–організатор Швець Н.Л.)

  Такі заходи, безсумнівно, виховують у молоді почуття гідності, честі та любові до Батьківщини, та  патріотизм.

 

^ Вгору ^