Європейці допоможуть МОН з реформою освіти

Дата опублікування:
9 грудня 2017 року.

Міністерство освіти та Європейський центр ім. Вергеланда розпочинають спільну програму «Демократична школа: Підтримка освітніх реформ в Україні 2018-2021». Про це, за інформацією прес-служби МОН, домовились міністр освіти Лілія Гриневич та виконавчий директор Європейського центру ім. Вергеланда Анна Перона-Ф’єльдстад.
Планується, що програма працюватиме за напрямами децентралізації та демократизації шкіл, пілотування нових навчальних програм для 5-9 класів, онлайн-ресурсів з розвитку демократичних компетентностей освіти, а також підтримки освітньої політики та забезпечення якості.
«Ми щиро зацікавлені в цьому проекті, адже він дасть нам нові можливості для підвищення кваліфікації вчителів, розвитку онлайн освіти та покращення якості шкільної освіти загалом. Європейський центр уже дуже нам допоміг, розробивши матеріали для розвитку громадянської компетентності для учнів 5-9 класів. І це вправи, інтегровані в обов’язкові предмети, що дуже важливо, адже дозволяє дати відповідні навички всім учням, а не лише певному колу, що обрали вибірковий курс. Ми вдячні за продуктивну співпрацю і будемо раді її продовжити», – зазначила Лілія Гриневич.
У межах програми міністр особливо виділила два напрямки – перепідготовку вчителів та розробку матеріалів.
Зокрема, йшлося про розробку онлайн-матеріалів як для вчителів, так і для дітей. Розміщуватиметься навчальний продукт на національний онлайн-платформі, що розробляється спеціально під потреби вчителів, учнів та батьків у Новій українській школі.
«При цьому підготовка педагогів має вирішальне значення, адже ми можемо розробити прекрасні матеріали, але вчителі не вмітимуть ними користуватися та не розумітимуть їхньої цінності», – додала Гриневич.

^ Вгору ^