Засідання науково-методичної ради Снігурівського РМК

Дата опублікування:
24 лютого 2017 року.

Відповідно до плану роботи Снігурівського районного методичного кабінету 24 лютого 2017 року проведено чергове засідання науково-методичної ради. На заході були присутні члени ради та заступники директорів з навчально-виховної роботи освітніх закладів району.

            Порядок денний передбачав розгляд ряду важливих актуальних освітянських питань, а саме: основні процедурні аспекти ЗНО-2017, роль географічної освіти як вагомого чинника соціалізації учнівської молоді, результативність діяльності опорної школи з музейної справи.

Завідувач Снігурівського РМК Богданова Г.О., відповідальна за проведення ЗНО в окрузі, розкрила основні процедурні аспекти ЗНО-2017. Наразі проводиться інтенсивна методична робота щодо належної організації ЗНО, якісної підготовки учнів з предметів тестування та процедури реєстрації учасників незалежного оцінювання. Сьогодні актуальним є питання щодо формування комплекту реєстраційних документів та його подача до Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.     Необхідним є вчасне формування та оформлення реєстраційної картки кожним випускником, формування загальноосвітнім навчальним закладом списку осіб, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО, та єдиного комплекту реєстраційних документів для відправлення до ХРЦОЯО. Виступаюча  акцентувала увагу ЗДНВР щодо активізації роботи вчителів-предметників по підготовці учнів до зовнішнього тестування 2017 року.

            ЗДНВР Снігурівської ЗОШ №4 Захарова Н.О. поділилася досвідом організаційно-методичної роботи з даного питання.

Методист Снігурівського РМК Благодатна З.І. інформувала про результативність участі освітян району у ІІ турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017». Відрадно, що вчитель Олександрівської ЗОШ Завадська С.О. посіла шосте місце у номінації «Початкові класи».

Про роль географічної освіти як вагомого чинника соціалізації учнівської молоді доповів керівник РМО вчителів географії та економіки вчитель-методист Уткін І.І. Беручи участь в обговоренні цього питання, вчитель Горохівської ЗОШ Копайгора О.В. акцентувала увагу на якості підготовки учнів з даного предмета до ЗНО.

У здійсненні національно-патріотичного виховання підростаючого покоління значне місце посідає музейна справа, бо саме музейна педагогіка – це реальні кроки формування патріотизму. Снігурівська ЗОШ №3 є опорною в районі з музейної справи, досвідом роботи якої поділилася ЗДНВР Глиняна В.О.

Стало традицією на засіданнях ради РМК заслуховувати звіти вчителів, які претендують на присвоєння педагогічного звання «вчитель-методист». Цього разу перед присутніми виступила вчитель біології Павлівського НВК Габелюк А.Я., розкривши тему досвіду «Сучасні підходи до організації та проведення науково-дослідницької діяльності учнів в умовах сільської школи».

Для сучасної педагогіки актуальним є належний методичний супровід навчально-виховного процесу у закладах освіти. Рівень методичного патронату забезпечують працівники Снігурівського РМК, які, як і всі педагоги, проходять атестацію. Про роботу у міжатестаційний період звітували методисти Лапченкова Л.М. та Клапчук Ю.В.

            З новинками науково-методичної літератури колег ознайомила завуч Тамаринської ЗОШ І-ІІІ ступенів Грабар С.В.

            Виступи учасників зібрання супроводжувалися мультимедійними презентаціями.

            Підсумком засідання науково-методичної ради стало вироблення рішень щодо покращення навчально-виховного процесу у закладах району.

 

Г.Богданова,

завідувач Снігурівського РМК.

^ Вгору ^