Засідання науково-методичної ради Снігурівського РМК

Дата опублікування:
26 Лютого 2018 року.

         Відповідно до плану роботи Снігурівського районного методичного кабінету 23 лютого 2018 року проведено чергове засідання науково-методичної ради. На заході були присутні члени ради і заступники директорів з навчально-виховної роботи освітніх закладів району.

       Порядок денний передбачав розгляд ряду важливих актуальних освітянських питань, а саме: методичний супровід діяльності вчителів у процесі підготовки до роботи у 1-их класах в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа», основні процедурні аспекти ЗНО-2018, результативність участі освітян району у ІІ турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» і роль літературної освіти у національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

     Методист Снігурівського РМК Лапченкова Л.М. доповіла про професійно-методичну готовність вчителів ЗЗСО, які будуть навчати майбутніх першокласників. Виступаюча наголосила, що велику роль у підготовці педагогів початкових класів на даному етапі відіграють вчителі-тренери, які пройшли відповідну підготовку на базі МОІППО і проводять інтерактивні заняття та тренінги для колег.

   Вчитель-методист Баратівської ЗОШ Кісільова Г.В. провела для присутніх тренінгове заняття «Планування тематичного навчання у початкових класах. Створення інтелект-карти та лепбука». У ході виступу Галина Василівна ефективно використала власноруч створений відеофільм та велику кількість наочно-дидактичних матеріалів.

     Навчальний курс «Вчимося жити разом», головне завдання якого полягає в тому, щоб досягти позитивних змін у знаннях, ставленнях, намірах, уміннях учнів, сприятливих для розбудови миру, представила вчитель-методист Снігурівської ЗОШ №2 Лавро О.І. Педагог глибоко висвітлила інтеграцію зазначеного курсу у зміст предмета «Основи здоров‘я» і надала професійні поради щодо його навчально-методичного забезпечення.

   Відповідальна за проведення ЗНО в окрузі Богданова Г.О. доповіла про основні процедурні аспекти зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року. Основну увагу виступаюча звернула на проведення пробного тестування, що проходитиме 24 березня (українська мова і література) та 31 березня (інші предмети, визначені для ЗНО). Пробне тестування дає можливість детально ознайомитися із процедурою проведення ЗНО та психологічно адаптуватися до проведення основної сесії. Відповідальна за ЗНО в окрузі наголосила, що з 06 лютого по 19 березня триватиме реєстрація на ЗНО-2018. Галина Олександрівна провела інструктаж для завучів як відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів осіб, які складатимуть ДПА у формі ЗНО. Виступаюча наголосила на важливості роботи ЗДНВР з вчителями-предметниками щодо якісної підготовки випускників до державних іспитів.

   Методист Снігурівського РМК Благодатна З.І. інформувала про результативність участі освітян району у ІІ турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». Відрадно, що старший вчитель Снігурівської районної гімназії імені Т.Г.Шевченка Кретович В.В. посіла ІІ місце в номінації «Німецька мова», а вчитель вищої категорії Калинівського НВК Мікуляк Н.В. – V місце в номінації «Українська мова і література». Ніна Василівна поділилася з присутніми враженнями як учасниця цього престижного фахового конкурсу.

      Про роль літературної освіти у національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління доповіла методист РМК Благодатна З.І. В обговоренні даного питання взяли участь Стасишина Л.Й. (Олександрівська ЗОШ) та Худьо І.В. (Василівська ЗОШ).

            Виступи учасників зібрання супроводжувалися мультимедійними презентаціями.

        Підсумком засідання науково-методичної ради стало вироблення рішень щодо покращення навчально-виховного процесу у закладах району.

^ Вгору ^