Зберігаємо славну історію

Дата опублікування:
14 березня 2018 року.

У день визволення Снігурівщини від нацистських загарбників на базі Кобзарцівської ЗОШ проведено засідання обласної медіастудії «Пам’ять просить слова». Учасниками заходу стали: координатор медіастудії, методист МОІППО Рогожинська Е.К., методист Снігурівського РМК Благодатна З.І., секретар Кобзарцівської сільської ради Панченко Л.І., старожили села, свідки подій Другої світової війни Лозовська Н.Ю. і Римарчук М.М., учні та вчителі.

Розпочався захід урочистим мітингом та покладанням квітів до могили воїнів-визволителів села Кобзарці.

Візитку закладу «Від витоків – до сучасності» представила директор школи Ліщенюк С.В..

Члени історико-етнографічного гуртка «Відродження» Дудченко Надія, Бандурко Єлизавета, Голокоз Таїсія, Безкровна Каріна, Діденко Катерина провели екскурсію до зразкового шкільного музею імені Героя Радянського Союзу В.А.Веденка.

Присутні з великим інтересом слухали розповіді юних екскурсоводів про буремні роки Другої світової війни, подвиг героя-земляка В.А. Веденка, діяльність підпільної організації с. Кобзарці, про долі остарбайтерів та учасників АТО.

Доповнили виступи  учнів Панченко Л.І. та Ліщенюк С.В. спогадами про створення музею.

Хвилюючою була розповідь Лозовської Наталії Юхимівни, яка в роки Другої світової війни перебувала у Німеччині на каторжних роботах.

За збереження пам’яті поколінь, виховання підростаючого покоління України та участь в обласному навчально-виховному проекті «Ланцюг поколінь» Наталія Юхимівна отримала подяку від управління освіти і науки Миколаївської ОДА.

Підготовлена учнями літературно-музична композиція «Відлуння війни» розкрила незабутні сторінки історії села Кобзарці періоду окупації. Радістю переповнилися серця жителів, коли 14 березня 1944 року село було звільнено від нацистських загарбників.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів у роки Другої світової війни та зоні АТО.

Флеш-моб «Україна – наша держава» представили юні аматори шкільної художньої самодіяльності.

«Ми, українці, прагнемо і надалі розбудовувати власну країну – рівноправного члена великої європейської родини, яка, пройшовши крізь полум’я воєн та лихоліть, виборює шлях єднання, миру, демократії і прогресу,» — сказала Ліщенюк С.В. насамкінець заходу.

Координатор обласної медіастудії «Пам’ять просить слова» Рогожинська Е.К. відзначила велику роботу педагогічного колективу Кобзарцівської ЗОШ у справі виховання  учнівської молоді, відродження і примноження культурних надбань та історичної спадщини українського народу, пропаганду пам’яток історії й культури.

Переконані, що молодь і надалі буде гідною пам’яті своїх предків, любитиме рідну землю, берегтиме волю і незалежність України.

З.Благодатна, методист Снігурівського РМК

^ Вгору ^