Знову про батьківські внески

Дата опублікування:
15 Вересня 2016 року.

На нараді з директорами навчальних закладів голова Снігурівської  райдержадміністрації Тетяна Твардовська наголосила про численні повідомлення щодо збору коштів в окремих навчальних закладах для проведення ремонтних робіт, оплати за Інтернет, придбання крейди, миючих засобів, кошти на подарунки школам, дитсадкам, педагогічним працівникам.

Начальник відділу освіти Снігурівської РДА Любов Мендус повідомила, що цього року фінансування галузі освіти у районі, порівняно з попередніми роками, суттєво збільшено. Тому у цьому році передбачено кошти на шкільні підручники,  будівельні матеріали, класні журнали, крейду, посуд та технологічне обладнання для харчоблоків, запасні частини для шкільних автобусів, постільну білизну, спортивний інвентар, дезінфікуючі засоби тощо.

Станом на 01.09.2016 видатки на зазначені цілі склали 1746,8тис.грн. На заміну віконних блоків у 26 навчальних закладах виділено 6294,6 тис.грн. ЗНЗ району повністю забезпечені твердим паливом.  Міські школи  отримали навчальні комп’ютерні комплекси.7 навчальних закладівпоповнилися мультимедійною та комп’ютерною технікою. Оплата послуг за користування Інтернетом здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Окрім того,владою вживаються заходи щодо фінансування нагальних потреб кожного навчального закладу за рахунок бюджетних коштів.

Тому керівництво навчальних закладів та педагогічні працівники не повинні вимагати батьківські внески  і несуть повну  відповідальність згідно із законодавством про боротьбу з корупцією. Бажання надати спонсорську допомогу для школи чи дитсадка радо приймається. Але ініціатива має йти від батьків, без контролю вчителів чи вихователів, а тим більше керівника навчального закладу. Благодійність – це покликання душі, людські можливості, а не примусовий збір.

О.В.Забава, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації

^ Вгору ^