Зустріч з воїнами-афганцями

Дата опублікування:
21 лютого 2017 року.

Радісним і трагічним вод­ночас є день 15 лютого для тих, хто пройшов через афга­нську війну. Радісним, тому що за­лишились жити, тра­гічним – бо за тих 10 років, упродовж яких радянські війська перебували на тери­торії Демократичної Рес­публіки Афганістан, загинуло майже 3360 наших спів­віт­чизників, а біль­ше 8 тисяч зазнали поранень. Всього ж через пекло Афгану пройшло понад 160 тисяч солдатів – бійців Радянської Армії.

У цей день у селах, районах, міс­течках і великих містах Укра­їни поімен­но вшановують тих, хто виконав свій військовий обов’язок ціною власного життя, тих, хто вийшов з того пекла жи­вим, здійснивши мирот­ворчу місію за межами держави.

 

Щороку в Горохівській ЗОШ вчителем історії Мінаєвим А.В. проводиться виховний захід, присвячений цим подіям. 15 лютого 2017 р. для учнів старших класів проведена година зустрічі «Воїни-афганці: на війні та після неї». До старшокласників завітали Бартощак О.К., Гамуза О.М. та Боднар В.В. Кожен афганець розповідав про той час, коли до­велося воювати в мусу­льман­ській країні: в яких умо­вах доводилося проживати, воювати, як довго перебували в зоні бойових дій, наскільки підго­товленими були до цього та чи можна було відмовитися від служ­би в Афганістані…

У кожного з них про той, м’яко кажучи, не­легкий пе­ріод залишились свій душевний біль, свої незагоєні ра­­ни, свої спогади про жахіття війни. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх полеглих у цій війні, поклали квіти до меморіальної дошки Діденка С., який загинув під час виконання інтернаціонального обов’язку, та на могили померлих воїнів-афганців —   Терещука С. і Сукеника С.

 

Героїзм, який проявили лю­ди, воюючи в Афганістані, – це приклад мужності для підрос­таючого покоління, приклад слу­жіння Батьківщині.

 

Педагог-організатор Стібак О.В.

^ Вгору ^