Зустріч «Жінки в математиці: історія та перспективи»

Дата опублікування:
25 квітня 2019 року.

     Завдяки гранту від Mathematical Sciences Sponsorship Fund учитель математики Центральної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Труш Галина Антонівна з ученицею 9 класу Устичук Марією побували  у Києві  на цікавій зустрічі «Жінки в математиці: історія та перспективи», яка відбулася в Інституті математики НАН України 20 квітня 2019 року.

     Даний захід є одним із наймасштабніших проектів серед цьогорічних святкувань Дня жінок в математиці у світі! Ми потрапили у володіння, де правлять жінки-математики.

     Головні цілі заходу –  популяризація математики серед дівчат, зменшення гендерного дисбалансу в цій сфері, надання можливості школяркам та студенткам встановити особисті контакти з успішними жінками-математиками.

    Захід складався із трьох частин. В першій частині  ми прослухали цікаві лекції українських науковців, кандидатів фізико-математичних наук, що працюють в Інституті математики НАН України,  про історичні постаті видатних жінок-математиків минулих століть.

     Друга частина заходу складалася з виступів надихаючих жінок-математиків, що працюють у наукових установах та закладах вищої освіти.  Вони розказали про свій шлях та поділилися секретами успіху. 
     В ході третьої  частини заходу  математика розглядалася  як основа  STEM-галузі (STEM — наука, технологія, інженерія, математика) через спілкування   із засновницею ініціативи  «Дівчата STEM»  Мариною Саприкіною та учасницями цієї програми. Цікавими та змістовними були  доповіді від засновника проекту «Kontora Pi»  Петра Чернишова, співзасновниці програми «Prosteer. Все про розвиток» Тетяни Герасимової та переможниці міжнародних конкурсів Юліїї Супрун.

    З Миколаєва були присутні студентки ЧДУ імені Петра Могили на чолі з кандидатом фізико-математичних наук, доцентом кафедри прикладної та вищої математики Воробйовою Аллою Іванівною.

     Устичук Марія отримала подарунок від організаторів заходу як одна із наймолодших учасниць зустрічі.

     Від зустрічі залишилося  багато вражень та корисної інформації.

   Г.А. Труш

учитель математики

^ Вгору ^